Menu
Добави обява

Новата серия комбайни AF на Case IH дебютира на изложението EIMA

14.11.2024 г.
1522
Новите серии AF9 и AF10 от гамата комбайни Axial-Flow на Case IH, направиха своя европейски дебют по време на изложението EIMA 2024, което се проведе в Болоня, Италия. Те предлагат нова, усъвършенствана конструкция от предната до задната част, като запазват ефективните Axial-Flow принципи на работа с единичен ротор за овършаване и сепарация на зърното.

Официалното представяне на моделите AF9 и AF10 завършва „Годината на комбайна“ за Case IH, започнала с представянето на новите серии Axial-Flow 160 и 260. Case IH вече предлага най-голямата гама от комбайни с еднороторна технология, оставайки верни на водещата в световен мащаб система, която компанията създава още през 1977 г.

Повече мощност, по-широк хедер за жътва, рекорден бункер за зърно

Новите комбайни AF от Case IH включват редица системи и компоненти, проектирани за минимизиране на общите разходи за жътва при най-големите земеделски стопанства. Моделът AF10 е оборудван с двигател FPT Cursor 16 с мощност от 775 к.с., докато AF9 разполага с FPT Cursor 13, който има 635 к.с. И двата двигателя са монтирани надлъжно за опростено задвижване и ефективно предаване на мощността, като оборотите на двигателя при жътва са намалени от 2,100 на 1,900 об./мин, което подобрява икономията на гориво. Интервалите за обслужване са увеличени от 600 на 750 часа, което дава допълнителни ползи на зърнопроизводителите.



Зърненият бункер при AF10 е с капацитет от 20 000 литра – най-големият в индустрията. Рекордният капацитет води до намаляване броя на разтоварванията, а капацитетът на шнека е с разтоварваща скорост от 210 л/сек, докато съответните данни за AF9 са 16,000 литра и 159 л/сек. Case IH дават избори на клиентите от 4 опции за дължина на разтоварващите шнекове, които да са в съвместимост с различни ширини на хедерите за жътва. Всички шнекове имат въртящ накрайник, който осигурява равномерно разтоварване, а изключването на напречния шнек осигурява изпразването на разтоварващия шнек при частично разтоварване на бункера. Функцията за разтоварване на половин скорост при AF10 пък позволява лесно допълване на товарите.

В предната част AF9 може да бъде оборудван с хедери с ширина до 15.2 м. За AF10 са налице избор на хедери за жътва с работен захват до 18.6 м, което позволява на операторите да използват пълния капацитет на тези комбайни и да жънат всяко поле с по-малко преминавания, като повишават продуктивността.

Освен с мощност, капацитет за прибиране и големи бункери за зърно, новите модели се отличават с множество други нововъведения, които ги поставят на върха в сектора на комбайните.



Наклонената камера при новата серия AF разполага с товароподемност до 6,800 кг., което покрива капацитета за жътва с големи хедери, а също така е значително по-широк откъм съвместимост с оглед на по-голямото количество постъпващ материал. Стандартното странично накланяне и регулирането на приемния модул подпомагат точното следене на контурите и поддържането на стабилни обеми при жътва. Веригите на наклонената камера се задвижват от фиксирано или опционално CVT задвижване PowerPlus, докато патентованата Синхронизирана Подаваща Система (SFS) с 450 мм захранващ ротор осигурява плавен преход на ожънатият материал към овършаващия сегмент на Axial-Flow ротора.


Изцяло нов AFXL Axial-Flow ротор

Новият AFXL ротор с диаметър 762 мм е вече най-дългият в индустрията с дължина от 3.67 м, увеличавайки потока на материала, икономията на гориво и качеството на сламата, като минимизира повредата на зърното и максимизира сепарацията по време на жътва.

Общо площта за овършаване и сепарация достига до 5.1 м². AFXL ротора разполага вече с шест модула вместо четири, оборудвани с 40 стандартни вършачни елемента, 12 с шипове и осем HX елемента.        HX единиците работят в преходната зона на роторния кафез и съчетават височината на елементите с шипове с профила на стандартните единици, с по-остър страничен ъгъл, който ускорява потока на материала между зоните за овършаване и сепарация. Дистанционното регулиране на лопатките позволява мигновена реакция към променящи се условия. Задвижван от PowerPlus CVT, при блокиране роторът може – заедно със SFS – да бъде лесно активиран в режим на реверс (обръщане) от кабината.

Нова Cross-Flow Cleaning Plus система

Новата Cross-Flow Cleaning Plus система има капацитет да съответства на обема на материала, който постъпва в тези нови комбайни при пълния им капацитет. С площ от 8.76 м², двуелементната система предлага общо очистваща площ, която е най-голямата в индустрията, подкрепена от по-голям Cross-Flow вентилатор. Новaтa очистваща система разполага с два автоматични механизма за кръстосано разпределение, един на тръскащата дъска и един на горните сита, гарантиращи равномерно натоварване на очистващaтa система при всякакви условия и позволяващи компенсация при жътва в наклони до 28%.

Вариантите за нарязване на сламата включват интегрирано устройство MagnaCut за царевица, боб и суха слама, с разпръскваща способност на сечката до 13.5 м. Опцията MagnaChop е подходяща за потребители, които работят с по-големи обеми слама и търсят по-фино нарязване. С разпръскване до 18 м, тя включва дистанционен избор на скоростта, дистанционно включване на ножовете и радарно оборудвани хидравлично задвижвани разпръсквачи.

Повече комфорт за оператора и усъвършенствани прецизни технологии

Подобреният интериор на кабината при новата генерация комбайни AF включва обширен набор от прецизни технологии, включително двойни Pro 1200 дисплеи за цялостно управление и лесно наблюдение на множество функции чрез персонализирани дисплеи, плюс автоматизация на комбайна Harvest Command™ и нововъведената система RowGuide Pro™. В допълнение, новата система Connectivity Included позволява безпроблемно предаване на данни за добива и машината директно в новото приложение Case IH FieldOps™, предлагащо на земеделците цялостно решение за управление на данните във фермата.

Кабината включва и допълнителни контролни функции за пълна работа от мястото на оператора на по-рядко използвани функции, включително обръщане на наклонената камера, избор на предавки на ротора, избор на скоростта на нарязване, избор на скорост на разтоварване и включване/изключване на ножовете на сечката. В допълнение, доказаната технология на Case IH включва автоматизация Harvest Command, която непрекъснато регулира настройките според фокуса на оператора върху пестене на зърно, качество на зърното или производителност. За удобство са подобрени седалките, които включват завъртане, климатизация, отопление и функции за масаж.

За повече информация относно новата серия комбайни AF се обръщайте към Тайтън Машинъри България, официален вносител на Case IH:
 
кратък номер: *4040
titanmachinery.bg

Свързани новини

Agronomic Design 2024
Тайтън Машинъри България представя Agronomic Design 2024: Поглед към бъдещето на агротехниката (СНИМКИ)
За поредна година Тайтън Машинъри България и Case IH представиха най-новите технологии при агротехниката по време на Agronomic Design 2024. На полето в реални условия, Тайтън Машинъри събра много от професионалистите в зърнопроизводството, залагайки на това да са една крачка напред с последните иновации в земеделския сектор.
02.07.2024 г.
1945
Case IH
CASE IH представи висок клас технологии и свързаност при новите трактори и комбайни (ВИДЕО)
CASE IH затвърди своето лидерство в модерните технологии при тракторите и комбайните, представяйки по време на Агритехника 2019 в Германия, редица топ-технологии, които сочат бъдещето на аграрната индустрия.
17.12.2019 г.
5008
Case IH представи новия Quadtrac 715, новия Optum 340 CVXDrive и безпилотен Magnum (ВИДЕО)
Case IH представи новия Quadtrac 715, новия Optum 340 CVXDrive и безпилотен Magnum (ВИДЕО)
В живописна местност до Виена, Австрия, Case IH разкри своите най-нови модели в областта на селскостопанската техника. Събитието събра професионалисти и аграрни медии, за да представи пред-премиерно основно три впечатляващи машини: изцяло новият флагман сред тракторите - Case IH Quadtrac 715, големият универсален трактор Optum 340 CVXDrive, както и новият телескопичен товарач Farmlift с моделна година 2024.
23.10.2023 г.
2413
EIMA 2024
EIMA 2024 в Италия: Над 60 000 продукта в аграрната техника и българско представяне (СНИМКИ)
След четиригодишна пауза, породена от пандемията от COVID-19 и свързаните с нея ограничения, международното изложение за селскостопанска техника EIMA отново отвори врати в Болоня, Италия. Събитието привлече огромен интерес, като над 1750 изложители от цял свят представиха повече от 60 000 продукта
11.11.2024 г.
1122
Последно публикувани
към всички обяви